SLS: Bez pobednika u vojvođanskom derbiju

Utakmice vanrednog 25. kola
Fudbaleri Spartaka i Vojvodine odigrali su nerešeno 1:1 u vojvodjanskom derbiju, utakmici 22. kola Superlige Srbije koja je zatvorila jesenji deo šampionata za sezonu 2017/2018. Poveo je domaći tim preko Hajdina od 11. minuta. Ipak, pogotkom Subotića pred kraj prvog poluvremena stigli su gosti do boda. Spartak je 2017 godinu završio na visokom trećem mestu sa osvojenih 40 bodova i sa velikim ambicijama dočekuje nasatavak sezone Posle remija njegovog tima protiv Vojvodine, šef stručnog štaba Spartaka Aleksandar Veselinović izjavio je da je podela bodova najrealniji ishod ovog susreta. – Ovo je najrealniji ishod derbija. Uputio bih iskrene čestitke igračima Spartaka koji su odigrali veliki broj utakmica u poslednje vreme. Ovo je bio naš trenutni maksimum, a Vojvodini, koja je bez sumnje veliki klub u srpskim okvirima, želim puno sreće i mnogo bolje igre u prolećnom nastavku šampionata – izjavio je Veselinović. Superliga, 22.kolo: Bačka – Zemun    1:0 Borac – Mladost    1:2 Čukarički – Rad     3:0 Javor – Napredak   0:1 Radnik – Radnički   0:2 Mačva – Voždovac  1:1 Partizan – Zvezda   1:1 Tabela: Crvena zvezda 57, Partizan 48, Spartak 40, Radnički 36, Čukarički 38, Voždovac 36, Napredak 28, Vojvodina 34, Mladost 33, Radnik 30, Mačva 25, Zemun 24, Bačka 21, Borac 15, Javor 15, Rad 14.