LETNjA DžEZ AKADEMIJA NOVI SAD – DORTMUND / SUMMER JAZZ ACADEMY NOVI SAD – DORTMUND

LETNJA DŽEZ AKADEMIJA NOVI SAD – DORTMUND / SUMMER JAZZ ACADEMY NOVI SAD – DORTMUND

13 – 21. JUL 2019, Novi Sad

Prijavljivanje za učešće u radu traje od  05. juna do 13. jula 2019. godine

 

 

Letnjoj džez akademiji Novi Sad – Dortmund

 

Ove, 2019. godine Letnja džez akademija Novi Sad – Dortmund će se dogoditi deveti put. Iz naslova projekta se već vidi da se projekat realizuje kao deo saradnje bratskih gradova, Novog Sada i Dortmunda, koja traje više od tri decenije. I ove godine Kulturni centar Novog Sada će organizovati Letnju džez akademiju u saradnji sa Muzičkom školom „Isidor Bajić“.

Direktna saradnja KCNS sa jazz umetnicima iz Dortmunda traje već 16 godina, a započela je gostovanjem Big benda Jazz Akademije „Glenn Buschmann“ na Novosadskom jazz festivalu. Saradnja se širila, dobijala nove sadržaje i dimenzije, a deo ove lepe priče o saradnji je svakako i Letnja jazz akademija Novi Sad – Dortmund, koja je nastala kao dobra posledica saradnje sa saksofonistom i profesorom Jazz akademije „Glenn Buschmann“, Uwe Plathom, koji je od prošle godine i direktor ove jazz akademije.

Letnja jazz akademija Novi Sad – Dortmund je nastala i kao potreba mladih muzičara iz Novog Sada, jazz muzičara uopšte, da svoje znanje i umeće proširuju, da se svira zajedno. U svim ovim godinama osim muzičara iz Novog Sada, koji učestvuju u radu Letnje jazz akademije Novi Sad – Dortmund, polaznici su i naši gosti, jazz muzičari iz Dortmunda, deset polaznika, što ovoj saradnji daje poseban značaj i ugođaj. Osim što se uči i svira džez, sklapaju se i prijateljstva, te nastaju ideje o zajedničkim projektima. Zahvaljujući gradovima Dortmundu i Novom Sadu i drugim partnerima i sufinansijerima, učešće u radu Letnje jazz akademije nema kotizaciju.

Svih ovih godina interesovanje mladih jazz muzičara za učešće u radu Letnje jazz akademije Novi sad – Dortmund samo raste. Za Letnju jazz akademiju se interesuju i muzičari iz drugih gradova Srbije, što je posebno lepo, jer se širi dobar glas o ovom projektu, jer je veliko interesovanje za jazz muziku među mladima. Nadamo se da će tako biti i ove, 2019.godine. Tako je u nizu prethodnih godina učešće u radu Letnje jazz akademije Novi Sad – Dortmund uzelo po nekoliko muzičara iz drugih naših gradova (Beograd, Sombor, Subotica, Bačka Palanka, Inđija, Kragujevac, Zrenjanin, kao i iz inostranstva – Segedin, Split…).

Postoji nada i vera da će Letnja jazz akademija biti još dugo tema i da će se naći među onim projektima koji će biti interesantni Gradu Novom Sadu kao vredan kulturni događaj, kako sada, tako i u bliskoj budućnosti, koji je doprineo da Novi Sad dobije titulu Evropske prestonice kulture u 2021.godini. Ako bude tako, Letnja jazz akademija Novi Sad – Dortmund će se održavati kao nukleus projekta, koji će se proširiti do 2021.godine.

2019. godine Letnja džez akademija Novi Sad – Dortmund imaće nekoliko događaja, koji će se okrenuti prema javnosti. Biće to koncerti polaznika i profesora Letnje džez akademije – lepa muzička druženja, džem sešni, koje Novosađani veoma vole, kao i još jedan džez koncert domaćeg benda. Naše nastojanje je da ovaj projekat obogati letnju kulturnu ponudu Novog Sada.


 

INFORMACIJE O PROFESOPRIMA I DRUGE INFORMACIJE MOŽETE PREUZIMATI SA VEB SAJTA KCNS:

www.kcns.org.rs

Informacije na telefon: 021 527 852, od 9 do 15 h

 e-mail:

 music@kcns.org.rs

vesna.kacanski@kcns.org.rs

Prijavu za učešće u radu  Letnje džez akademije možete preuzeti ovde.

Popunjene prijave putem elektronske pošte uputite na e-mail: music@kcns.org.rs, a možete se prijaviti i lično, dolaskom u Kulturni centar Novog Sada (Novi Sad, Katolička porta 5).

Eventualna pitanja pošaljite na e-mail, putem telefona ili lično, u KCNS.

Dobro došli!


PROFESORI:

Klaus Heimann – truba , big bend, ansambli

Vanja Kevrešan – gitara

Uwe Plath – saksofon, ansambkli, teorija, big bend

Gregory Gaynair – klavir, ansambli, latino

Sithara Schimaniak – glas i ansambli

Fedor Ruškuc – kontrabas, ansambli, ritam, big bend

Igor Molnar – električni bas, ansambli

Nemanja Zlatarev – trombon

Miroslav Karlović  – bubnjevi, ansambli, big bend, ritam


PROGRAM RADA LETNJE JAZZ AKADEMIJE NOVI SAD – DORTMUND

Summer Jazz Academy

Novi Sad – Dortmund

13 – 20.7.2019

* = Members of the Glen Buschmann Jazz Akademie Dortmund

/ Official Jazz Youth Education Institute Dortmund / NRW / Germany

PROFESSORS

UWE PLATH

GREGORY GAYNAIR

KLAUS HEIMANN

MIROSLAV KARLOVIĆ

FEDOR RUŠKUC

VANJA KEVREŠAN

SITHARA SCHIMANIAK

NEMANJA ZLATAREV

IGOR MOLNAR

13 – 20.7.2019

Meeting 13.07.2019, Saturday

Cultural Centre of Novi Sad, Club “Tribina mladih”

17:30

Meeting: Vesna Kaćanski, Igor Molnar, Uwe Plath*, Klaus Heimann , Fedor Ruškuc , Miroslav Karlović, Gregory Gaynair*, Vanja Kevrešan , Sithara Schimaniak, Nemanja Zlatarev , Igor Molnar ( Preparation of Rooms / Technic equipment / Logistics / Bass ),

Assistant: Milena Jančurić i Katarina  Gajinov

19:00

Meeting: All Students

Cultural Centre of Novi Sad, Club “Tribina mladih”

Education Streaming
Ensembles
Big Band
Instrumental Lessons
Jazz Improvisation / Theory

International Youth Masterclass 2019

Playing with instruments to make an official Education Streaming


14.07. 2019 Sunday (8 Rooms)

10:00 Morning Part I:

10:15 Saxophone / Woodwinds Clinic (Single Lessons / Group)

(10:15 -11:30), CCNS, Club, II floor

with Uwe Plath / D

for all the Workshop Saxophone Players

(Need a Board & CD Player !!)

 

10:00 Drum Clinic (Single lessons / Group)(10:00 – 11:30)

for all the Workshop DrummersCCNS, Big Hall

with Professor Miroslav Karlović  /Belgrade

 

10:00 Trombone Clinic (Group & Single Lessons) (10:00-11:30)

for all the Workshop Trombone players,

with Nemanja Zlatarev / Belgrade, Music School “Isidor Bajić”

10:00 Piano Clinic (Single Lessons / Group)(10:00 – 11:30)

Gregory Gaynair / D

for all the Workshop Piano Players,

Music School “Isidor Bajić”

 

10:00 Bass Clinic (Single Lessons / Group)(10:00 – 11:30)

Fedor Ruškuc / Novi Sad – Igor Molnar / Novi Sad

for all the Workshop Bass Players,

Music School “Isidor Bajić”

10:00 Vocal Clinic (Single Lessons / Group)(10:00 – 11:30)

Sithara Schimaniak / Sri Lanka – Germany

for all the Workshop Vocalists,

Music School “Isidor Bajić”

Vocal Microphones / Sound installation needed!

 

10:00 Trumpet Clinic (Single Lessons / Group)(10:00 – 11:30)

Klaus Heimann / D

for all the Workshop Trumpet Players,

Music School “Isidor Bajić”

10:00 Guitar Clinic (Single Lessons / Group)(10:00 – 11:30)

Vanja Kevrešan / Belgrade – Berlin

for all the Workshop Guitar Players,

Music School “Isidor Bajić”

*** Break 11:30 ***

  

11:45     Morning Part II

 

Ensembles / Beginners / Advanced Part I & II & III

 Vanja Kevrešan / Fedor Ruškuc:

‘International Youth Masterclass 2019’ / CCNS, Big Hall

High Level Ensemble

Anna Gal’chenko – Vocal (Essen/ GBJA Do *)

Bendikt Göb – piano (Borken / GBJA Do*)

Dejan Hauch – drums  (Dortmund / GBJA Do *)

Anna Badura – Violine (Balve / GBJA Do*)

Leonard Pfeffer – trombone (Dortmund / GBJA Do*)

Needed: Bass Player & Soloists

Nemanja Zlatarev / Igor Molnar / Gregory Gaynair / Sithara Schimaniak / Klaus Heimann

‘All the Things You Are’ Ensemble / Advanced II 2019

Music School “Isidor Bajić”

Dirk Löhn ts (Dortmund / GBJA Do *)

Anette Schachtner-Löhn – as (Dortmund / GBJA Do *)

                                    Needed: All Instruments, Bass Player 1, Guitar Player 1,

Drummer 1

‘Miles Smiles’ Ensemble / Advanced III 2019

Music School “Isidor Bajić”

Nicole Koch – Saxophone (Neuss / GBJA Do*)

Antje Tetzlaff – piano (Dortmund / GBJA Do *)

Needed: All Instruments, Bass Player 1,

Drummer 1

 

Uwe Plath Beginners:

‘Jazz, You Never Walk Alone’ Ensemble 2019

Education Level Ensemble, CCNS, Club, II floor

Nicole Koch – Saxophone (Neuss / GBJA Do*)

Needed:  All Instruments / Bass Player 1-2 / Guitar Player 1-2 /

Piano Players 2 / Drummers 2

*** Break 13:15 ***

 

14:45    Improvisation / International Youth Masterclass 2019

with Professor Vanja Kevrešan

(14:45– 16:45)

All Instruments & High Level Soloists

 

Improvisation / Education Level, CCNS, Club, II floor

(14:45 – 16:45)

with Uwe Plath / Dortmund

(Need a Board & CD Player !!)

 

Rhythm Section / Timing Clinic I, CCNS, Big Hall

Fedor Ruškuc / Professor Miroslav Karlović

(14:45- 16:45)

 

Finished 16:45

Evening Programme


 

15.7.2019 Monday

10:00 Drum Clinic (Single lessons /No Group!) (10:00 –12:15(Room2)

for all the Workshop Drummers, CCNS, Big Hall

with Professor Miroslav Karlović / Belgrade

10:00 Piano Clinic (Single Lessons / No Group!)(10:00 – 12:15)(Room1)

for all Piano Players, Music School “Isidor Bajić”

with Gregory Gaynair / D

10:00 Guitar Clinic (Single Lessons / No Group!)(10:00 – 12:15)

for all Guitar Players,

with Professor Vanja Kevrešan / Belgrade – Berlin

 

10:00 Brass Section Big Band (10:00 – 12:15)

Trumpets with Professor Klaus Heimann / D

Music School “Isidor Bajić”

10:00 Brass Section Big Band (10:00 – 12:15),

Music School “Isidor Bajić”

Trombones with Professor Nemanja Zlatarev

10:00 Saxophone / Woodwind Section Big Band, CCNS, Club, II floor

(10:00 – 12:15)

with Professor Uwe Plath

 

10:00 Bass Clinic (Single Lessons / Group)(10:00 – 11:30)

Fedor Ruškuc / Novi Sad – Igor Molnar / Novi Sad

for all the Workshop Bass Players,

Music School “Isidor Bajić”

 

10:00 Vocal Clinic (Single Lessons / Group)(10:00 – 11:30)

Sithara Schimaniak / Sri Lanka – Germany, for all the Workshop Vocalists,

Music School “Isidor Bajić”

Vocal Microphones / Sound installation needed!

 

*** Break 12:15 ***

12:45 Strand beach / Danube

17:30

Big Band (all people, Cultural Centre, big hall),
UWE PLATH / GREGORY GAYNAIR / KLAUS HEIMANN

MIROSLAV KARLOVIĆ / BRANKO POPOVIĆ/ FEDOR RUŠKUC / VANJA KEVREŠAN / SITHARA SCHIMANIAK / NEMANJA ZLATAREV

 

Finished 20:00


16.7.2019 Tuesday (8 Rooms)

 

11:00 Morning Part I:

 

11:00 Saxophone / Woodwinds Clinic (Single Lessons / Group)

(10:15 -11:30), CCNS, Club, II floor

with Uwe Plath / D

for all the Workshop Saxophone Players

(Need a Board & CD Player !!)

 

11:00 Drum Clinic (Single lessons / Group)(11:00 – 12:15)

for all the Workshop DrummersCCNS, Big Hall

with Professor Miroslav Karlović /Belgrade

 

11:00 Trombone Clinic (Group & Single Lessons) (11:00-12:15)

for all the Workshop Trombone Players,

with Nemanja Zlatarev Music School “Isidor Bajić”

 

11:00 Piano Clinic (Single Lessons / Group)(11:00 – 12:15)

Gregory Gaynair / D

for all the Workshop Piano Players,

Music School “Isidor Bajić”

11:00 Bass Clinic (Single Lessons / Group)(11:00 – 12:15)

Fedor Ruškuc / Novi Sad – Igor Molnar / Novi Sad

for all the Workshop Bass Players,

Music School “Isidor Bajić”

11:00 Vocal Clinic (Single Lessons / Group)(11:00 – 12:15)

Sithara Schimaniak / Sri Lanka – Germany

for all the Workshop Vocalists,

Music School “Isidor Bajić”

Vocal Microphones / Sound installation needed!

 

11:00 Trumpet Clinic (Single Lessons / Group)(11:00 – 12:15)

Klaus Heimann / D

for all the Workshop Trumpets Players,

Music School “Isidor Bajić”

11:00 Guitar Clinic (Single Lessons / Group)(11:00 – 12:15)

Vanja Kevrešan / Belgrade – Berlin

for all the Workshop Guitar Players,

Music School “Isidor Bajić”

*** Break 12:15 ***

                                                   

12:30       Morning Part II

 

Ensembles / Beginners / Advanced Part I & II & III

Vanja Kevrešan / Fedor Ruškuc:

‘International Youth Masterclass 2019’  / CCNS, Big Hall

High Level Ensemble

Anna Gal’chenko – Vocal (Essen/ GBJA Do *)

Bendikt Göb – piano (Borken / GBJA Do*)

Dejan Hauch – drums  (Dortmund / GBJA Do *)

Anna Badura – Violine (Balve / GBJA Do*)

Leonard Pfeffer – trombone (Dortmund / GBJA Do*)

               Needed: Bass Player, Drummer, & Soloists

Nemanja Zlatarev / Igor Molnar / Gregory Gaynair / Sithara Schimaniak / Klaus Heimann

‘All the Things You Are’ Ensemble / Advanced II 2019,

Music School “Isidor Bajić”

Dirk Löhn ts (Dortmund / GBJA Do *)

Anette Schachtner-Löhn – as (Dortmund / GBJA Do *)

 

Needed: All Instruments, Bass Player 1, Guitar Player 1,

Drummer 1

‘Miles Smiles’ Ensemble / Advanced III 2019

Music School “Isidor Bajić”

Nicole Koch – Saxophone (Neuss / GBJA Do*)

Antje Tetzlaff – piano (Dortmund / GBJA Do *)

Needed: All Instruments, Bass Player 1,

Drummer 1

Uwe Plath   Beginners:

‘Jazz, You Never Walk Alone’ Ensemble 2019

Education Level Ensemble, CCNS, Club, II floor

Needed:  All Instruments / Bass Player 1-2 / Guitar Player 1-2 /

Piano Players 2 / Drummers 2

*** Break 13:45 ***

  

15:15   

 

Improvisation / International Youth Masterclass 2019

with Professor Vanja Kevrešan

(15:15 – 18:15)

All Instruments & High Level Soloists

Improvisation / Education Level I, CCNS, Club, II floor

(15:15 – 18:15)

with Uwe Plath / Dortmund

(Need a Board & CD Player !!)

 

Rhythm Section / Timing Clinic I, CCNS, Big Hall

Fedor Ruškuc / Professor Miroslav Karlović

(15:15- 18:15)

 

Finished 18:30

Evening Programme


  17.07.2019 Wednesday

11:00        Ensembles / Beginners / Advanced Part I & II & III

Vanja Kevrešan / Fedor Ruškuc:

 ` Improvisation / International Youth Masterclass 2019  ´ /, CCNS, Big Hall

Anna Gal’chenko – Vocal (Essen/ GBJA Do *)

Bendikt Göb – piano (Borken / GBJA Do*)

Dejan Hauch – drums  (Dortmund / GBJA Do *)

Anna Badura – Violine (Balve / GBJA Do*)

Leonard Pfeffer – trombone (Dortmund / GBJA Do*)

 High Level Ensemble

Needed: Bass Player, Drummer & Soloists

Nemanja Zlatarev / Igor Molnar / Gregory Gaynair / Sithara Schimaniak / Klaus Heimann

‘All the Things you are’ Ensemble / Advanced II 2019,

Music School “Isidor Bajić”

Dirk Löhn ts (Dortmund / GBJA Do *)

Anette Schachtner-Löhn – as (Dortmund / GBJA Do *)

                                 Needed: All Instruments, Bass Player 1, Guitar Player 1,

Drummer 1

‘Miles Smiles’ Ensemble / Advanced III 2019

Music School “Isidor Bajić”

Nicole Koch – Saxophone (Neuss / GBJA Do*)

Antje Tetzlaff – piano (Dortmund / GBJA Do *)

Needed: All Instruments, Bass Player 1,

Drummer 1

Uwe Plath   Beginners:

‘Jazz , You Never Walk Alone’ Ensemble 2019

Education Level Ensemble, CCNS, Club, II floor

Needed:  All Instruments / Bass Player 1-2 / Guitar Player 1-2 /

Piano Players 2 / Drummers 2

 

*** Break 13:15 ***    

13:45 Strand Beach / Danube (Open Air Swimming Pool Danube)

17:00 Big Band (all people),
UWE PLATH / GREGORY GAYNAIR / KLAUS HEIMANN

MIROSLAV KARLOVIĆ / FEDOR RUŠKUC / VANJA KEVREŠAN / SITHARA SCHIMANIAK / NEMANJA ZLATAREV

  

20:00 finished

 

Evening programme

21:00

JAM SESSION

“Zeppelin”

THE HOUSE BAND

Igor Molnar, bass; Boris Hložan, guitar; Dušan Kovačević, keyboards; Nenad Kojić, drums

Students and professors


18.7.2019 Thursday

Morning Part I:

 

10:45   Improvisation / International Youth Masterclass 2019 

with Professor Vanja Kevrešan

(10:45 – 12:15)

All Instruments & High Level Soloists

 

Improvisation / Education Level I, CCNS, Club, II floor

(15:15 – 18:15)

with Uwe Plath / Dortmund

(Need a Board & CD Player !!)

(10:45 – 12:15)

 

Rhythm Section / Timing Clinic I, CCNS, Big Hall

Fedor Ruškuc / Professor Miroslav Karlović / Branko Popovic

(10:45 – 12:15)

*** Break 12:15 ***

 

12:30 Drum Clinic (Single lessons /No Group !))(Room 2)

for all the Workshop DrummersCCNS, Big Hall

with Professor Miroslav Karlović / Branko Popović / Belgrade

12:30 Piano Clinic (Single Lessons / No Group ! )(Room1)

for all the Workshop Piano PlayersMusic School “Isidor Bajić”

with Gregory Gaynair / D

12:30 Guitar Clinic (Single Lessons / No Group!)

for all the Workshop Guitar Players,

with Professor Vanja Kevrešan / Belgrade – Berlin

 

12:30 Brass Section Big Band

Trumpets with Professor Klaus Heimann / D,

Music School “Isidor Bajić”

12:30 Brass Section Big Band,

Music School “Isidor Bajić”

Trombones with Professor Nemanja Zlatarev

12:30 Saxophone / Woodwind Section Big Band, CCNS, Club, II floor

with Professor Uwe Plath

 

12:30 Bass Clinic (Single Lessons / Group)(10:00 – 11:30)

Fedor Ruškuc / Novi Sad – Igor Molnar / Novi Sad

for all the Workshop Piano Players,

Music School “Isidor Bajić”

12:30 Vocal Clinic (Single Lessons / Group)(10:00 – 11:30)

Sithara Schimaniak / Sri Lanka – Germany

for all the Workshop Vocalists,

Music School “Isidor Bajić”

Vocal Microphones / Sound installation needed!

*** Break 13:45 ***

15:45

Ensembles / Beginners / Advanced Part I & II & III

Vanja Kevrešan / Fedor Ruškuc:

‘`International Youth Masterclass 2019  ’ /, CCNS, Big Hall

Anna Gal’chenko – Vocal (Essen/ GBJA Do *)

Bendikt Göb – piano (Borken / GBJA Do*)

Dejan Hauch – drums  (Dortmund / GBJA Do *)

Anna Badura – Violine (Balve / GBJA Do*)

Leonard Pfeffer – trombone (Dortmund / GBJA Do*)

High Level Ensemble

Needed: Bass Player, Drummer & Soloists

Nemanja Zlatarev / Igor Molnar / Gregory Gaynair / Sithara Schimaniak/ Klaus Heimann

‘All the Things you are’ Ensemble / Advanced II 2019,

Music School “Isidor Bajić”

Dirk Löhn ts (Dortmund / GBJA Do *)

Anette Schachtner-Löhn – as (Dortmund / GBJA Do *)

                                  Needed: All Instruments, Bass Player 1, Guitar Player 1,

Drummer 1

‘Miles Smiles’ Ensemble / Advanced III 2019

Music School “Isidor Bajić”

Nicole Koch – Saxophone (Neuss / GBJA Do*)

Antje Tetzlaff – piano (Dortmund / GBJA Do *)

                                            Needed: All Instruments, Bass Player 1,

Drummer 1

Uwe Plath   Beginners:

‘Jazz, You Never Walk Alone’ Ensemble 2019

Education Level Ensemble, CCNS, Club, II floor

Needed:  All Instruments / Bass Player 1-2 / Guitar Player 1-2 /

Piano Players 2 / Drummers 2

Finished at 18:45

Evening programme

21:00

Zeppelin”

JAM SESSION

Igor Molnar, bass; Boris Hložan, guitar; Dušan Kovačević, keyboards; Nend Kojić, drums

Students and professors


                                      

19.7.2019 Friday

 

11:00

 

Shopping time / Visit to the Petrovaradin Fortress – The Museum of the City of Novi Sad

Subterranean military galleries

Visit to the Petrovaradin Fortress – The Museum of the city of

Novi Sad – Subterranean military galleries

 

                  Shopping time               

 

14:45

Big Band / Final Rehearsal, CCNS, Club, II floor

for all people!!!

with

       The Big Band (all people),
UWE PLATH / GREGORY GAYNAIR / KLAUS HEIMANN

MIROSLAV KARLOVIĆ / FEDOR RUŠKUC / VANJA KEVREŠAN / SITHARA SCHIMANIAK / NEMANJA ZLATAREV

Evening programm

 

20:30

Gallery I.T.D, The Petrovaradin Fortress,

 

Concert

MILENA JANČURIĆ QUINTET

Milena Jančurić, flute;  Boris Hložan, guitar; Akleksandar Grujić, keyboards; Srđan Stević, double bass; Petar Radmilović, drums

21:30

JAM SESSION

The House Band and musicians  and professors of the Summer Jazz Academy


               

20.7.2019 Saturday

 

Morning time, 11:00

Sightseeing

 

15:00

Jazz Theory / Improvisation / Advanced Musicians CCNS, Club, II floor,

(Need a Board !!!)

Uwe Plath / Gregory Gaynair / Nemanja Zlatarev / Professor Vanja Kevrešan

for all musicians / last questions

Rhythm Section needed!!

Finished at 17:00

18:30

Sound check


20:00

Final Concert, CCNS Club, II floor

Cultural Centre of Novi Sad, Club “Tribina mladih”

 

F I N A L   C O N C E R T

Musicians of the Summer Jazz Academy and professors