Liga Evrope: Velika pobeda Zvezde u Nemačkoj!

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u gostima ekipu Kelna sa 1:0 u okviru drugog kola grupe H Lige Evrope. Pobedu Crvenoj zvezdi doneo je Ričmond Boaći u 30. minutu utakmice sjajnim pogotkom. Zvezda je slavila posle dva potpuno različita poluvremena, prvog u kome je bila odlična i drugog u kome Keln nije iskoristio mnogo šansi. Crveno-beli sada imaju četiri boda i drugi su iza Arsenala na tabeli. Fudbaleri Partizana doživeli su prvi poraz u Ligi Evrope ove sezone, od njih je bio bolji Dinamo iz Kijeva sa 3:2, iako su crno-beli vodili na poluvremenu 2:0. Na taj način su praktično šanse da Partizan završi takmičenje u B grupi kao prvoplasirani tim svedene na minimum, a za drugo mesto koje donosi učešće u Ligi Evrope na proleće im predstoji velika borba. Utakmica je odigrana u Humskoj bez prisustva publike, jer je UEFA kaznila Partizan. Dinamo vodi na tabeli sa maksimalnih šest bodova, Jang bojs ima dva, a Partizan i Skenderbeg po jedan. Naredni meč Partizan 19. oktobra igra u Elbasanu protiv albanskog Skenderbega. Grupa A: Astana – Slavija 1:1 Makabi – Viljareal 0:0 Grupa B: Skenderbeg – Jang Bojs 1:1 Partizan – Dinamo Kijev 2:3 Grupa C: Braga – Basakšehir 2:1 Ludogorec – Hofenhajm 2:1 Grupa D: Milan – Rijeka 3:2 AEK – Austrija 2:2 Grupa E: Lion – Atalanta 1:1 Everton – Apolon 2:2 Grupa F: Lokomotiva Moskva – Zlin 3:0 Šerif – Kopenhagen 0:0 Grupa G: Lugano – FCSB 1:2 Viktorija Plzenj – Hapoel Ber Ševa 3:1 Grupa H: BATE Borisov – Arsenal 2:4 Keln – Crvena zvezda 0:1 Grupa I: Konja – V. Gimaraeš 2:1 Salcburg – Marselj 1:0 Grupa J: Atletik Bilbao – Zorja 0:1 Estersunds – Herta 1:0 Grupa K: Lacio – Varegem 2:0 Nica – Vitese 3:0 Grupa L: Rozenborg – Vardar 3:1 Zenit – Real Sosijedad 3:1