POBEDA SRBIJE NA STARTU

Fudbaleri Srbije startovali su pobedom na 21. Svetskom prvenstvu koje se održava u Rusiji. U teškoj i rovovskoj borbi savladana je selekcija Kostarike sa 1-0, fenomenalnim golom kapitena Kolarova iz slobodnog udarca. Srbija je tokom čitave utakmice bolje stajala na terenu i imala je veći posed lopte, ali iz nekoliko izglednih prilika nije uspela da povede i već se počela uvlačiti bojazan kod srpskih navijača da propuštene prilike ne budu kažnjene od strane kostarikanaca. Međutim, srpska odbrana je današnju utakmicu odigrala gotovo bez greške i velikom koncentracijom i borbenošću uspela je da uštopuje protivničke napadače koji su delovali poprilično bezopasni u završnici napada. Trenutak odluke dogodio se u 56 minutu kada je izboren slobodan udarac na 20-ak metara od kostarikanskog gola. Loptu je uzeo kapiten Srbije Aleksandar Kolarov i tada je nastupila magija. Kao mnogo puta do sada uputio je fenomenalan udarac i lopta je završila tik uz levu stativu, u gornjem uglu, golmana Navasa, 1-0. Velika radost srpskih fudbalera i navijača u tim trenucima mogla je da se oseti i putem malih ekrana. Nakon toga sledilo je 20-ak minuta strepnje jer se naša reprezentacija povukla na svoj deo terena čuvajući dragocenu prednost, ali na svu sreću kostarikanci nisu imali rešenja za čvrstu odbranu srpskog tima. Imali su srpski orlovi do kraja utakmice još nekoliko izglednih situacija za postizanje gola ali rezultat se nije menjao do kraja utakmice. Ono što je najvažnije Srbija je upisala tri boda na startu prvenstva i u naredne utakmice ulazi sa velikom dozom samopouzdanja i optimizma, tako da možemo očekivati još bolja izdanja srpske reprezentacije u nastavku takmičenja. Sledeću utakmicu Srbija igra u petak, 22 juna, protiv selekcije Švajcarske i po svemu prognoziranom biće to odlučujuća utakmica za prolazak u nokaut fazu.