PRVA POBEDA ZA KRAJ JESENJE SEZONE

Fudbalerke Vojvodine uspele su da ostvare prvu prvenstvenu pobedu na oproštaju od svojih navijača. U poslednjoj utakmici ove jeseni novosadjanke su odigrale najbolju utakmicu i zasluženo su slavile, nagovestivši tako bolja izdanja u prolećnom delu sezone. Od prvog minuta videla se velika odlučnost domaćih igračica da poprave utisak ove jeseni koja je bila dosta turbulentna i praćena sa brojnim pehovima, sto se odrazilo i na nesto slabija izdanja novosadskih princeza. Trener Miloš Savić je dobro postavio  igru, sve linije tima su odlično funkcionisale, greške su svedene na minimum a konstantnim pritiskom na poslednju liniju gostujuće ekipe i ubacivanjem domaćih igračica iz drugog plana stvarala se pometnja kod gostujućih igračica. Prvo poluvreme je proteklo u apsolutnoj dominaciji domaćeg tima što je rezultiralo i sa dva gola u mreži Nevene Milovanović. Golgeterke su bile kapitenka Ivana Trbojević i mlada Adrijana Derviši koja je odigrala svoju najbolju utakmicu ove sezone. Gošće iz Kragujevca u prvom poluvremenu nisu uspele da stvore nijednu izgledniju priliku za postizanje gola. Drugo poluvreme počinje još većim pritiskom novosadjanki na polovinu Radničkog, a prilike su se redjale kao na traci. Medjutim, nedostatak koncentracije i nepreciznost u odsudnim momentima uticali su na to da rezultat ostane nepromenjen a gošće su sve više počele da se oslobadjaju pritiska. I po nepisanom fudbalskom pravilu kad se promaše velike prilike sa druge strane stiže kazna, a ona je došla u 65 minutu. Odbijenu loptu iz kaznenog prostora Vojvodine prihvatila je Živković Martina i sa nekih 18 metara lepim šutem pogadja donji desni ugao golmanke Perenčević za 2-1. Ovaj gol je prosto osokolio do tada podredjene kragujevčanke koje su se upustile u otvorenu borbu sa novosadjankama i utakmica poprima sasvim drugi tok. Sa obe strane golovi su visili u vazduhu i onda dolazi 84 minut. Nakon jednog odličnog šuta golmanka Perenčević odbija loptu na koju natrčava Sara Milosavljević i poravnava na 2-2. Pravi šok za domaće navijače. Medjutim, za razliku od nekih prethodnih utakmica novosadjanke su verovale u uspeh tokom čitave utakmice što im se isplatilo svega tri minuta nakon izjednačenja gošći. Nikolina Milić upućuje šut sa svoje polovine terena, golmanka Milovanović pogrešno procenjuje let lopte koja odseda u mreżi, 3-2 za Vojvodinu i erupcija oduševljenja, kako na terenu, tako i na tribinama. Do kraja utakmice u otvorenoj igri bolje se snalaze domaće igračice i iz jednog kontra napada kapitenka Trbojević svoju sjajnu igru kruniše još jednim golom za konačnih 4-2. Na kraju zasluženo slavlje domaćih igračica koje će zimsku pauzu dočekati u boljem raspoloženju ozbiljno se pripremajući za prolećne izazove. Gošće iz Kragujevca su još jednom pokazale kvalitet i da nikome neće biti lako u duelu sa njima u drugom delu sezone.