ŠAMPION UBEDLJIV U VOJVOĐANSKOM DERBIJU

Na premijernoj utakmici na novosadskom Karađorđu fudbalerke Vojvodine ubedljivo su poražene od šampiona Srbije u ženskom fudbalu i pored velike želje da se u što lepšem svetlu predstave novosadskoj publici. Videlo se od prvog minuta da iskusnije i kvalitetnije fudbalerke Spartaka drže igru u svojim rukama i da neće ništa prepuštati slučaju. Sa druge strane igračice Vojvodine, očigledno impresionirane ambijentom i protivnikom, nisu uspele da uspostave svoju igru što je rezultiralo sa dva brza gola gostujuće ekipe čime je utakmica praktično i prelomljena. Nakon drugog postignutog gola gostujuće igračice su se zadovoljile postignutim a borba se vodila na sredini terena uz povremene polušanse, pre svega pred golom Vojvodine. I onda, kada se malo ko nadao, Spartak postiže i treći gol preko svoje kapitenke Violete Slović. Slobodan udarac sa nekih 18 metara od gola, šut koji je išao pravo u golmanku Đapić završava u mreži, ioako se činilo da je lopta skoro već u rukama domaće golmanke, 0-3. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor. U drugom poluvremenu igračice Voše pokušavale su na sve načine da ugroze gol gošći ali osim prilike Teodore Burkert nakon kornera više nisu mogle. U finišu utakmice Marija Radojičić je sa dva postignuta gola stavila tačku na utakmicu, čime je potvrdila dominaciju svoje ekipe. Treba istaći da je utakmica odigrana u sjajnom ambijentu pred oko 300 raspoloženih ljubitelja ženskog fudbala koji su znali da nagrade svaki dobar potez igračica i jedne i druge ekipe. Organizacija utakmice je bila na visokom nivou zahvaljujući upravi FK Vojvodina koja je  učinila sve kako bi dame u kopačkama imale vrhunske uslove za odigravanje utakmice.