Tekvondo: Zlatna Milica ruši sve pred sobom na Balkanskom šampionatu u Turskoj

Tekvondo
Prošlog vikenda u Turskoj je održano Balkansko prvenstvo na kojem su članovi Tekvondo kluba “Koloseum” ostvarili sjajne rezultate. Najzapaženiji nastup imala je juniorka Milica Nedelkovski, koja je osvojila zlatnu medalju u kategoriji do 55kg. Milica je pobedila svoje rivalke iz Bugarske, Turske i Makedonije, da bi u finalu pobedila domaću takmičarku iz Turske, rezultatom 14:5. Iako je ovo prva juniorska sezona Milice, ona je u potpunosti opradvala očekivanja trenera Milenka Nestorova i Zorana Miloševića. Posle malo slabije takmičarske sezone trud i upornost senior Bojana Stefanovskog konačno se isplatio. On je uspeo da izbori svoje mesto u reprezentaciji. Postao je seniorski vicešampion Balkana u kategoriji do 74kg, pošto je u četiri teške borbe ostvario tri pobede, i u finalu izgubio od predstavnika Turske. Iako još uvek junior, Aleksandar Batalo aktuelni seniorski šampion Srbije, učesnik juniorskog Evropskog prvenstva, imao je tri meča u kategoriji do 58kg. Prve dve borbe rešio je u svoju korist, da bi u trećoj izgubio od takmilara Turske. Junior Nikola Resanović dobio je šansu da predstavlja našu zemljuna ovom važnom takmičenju i na žalost, u prvom meču pretrpeo je poraz, i završio takmičenje. Uprava Tekvondo kluba “Koloseum” zadovoljna je ostvarenim rezultatom takmičara, ali ističe da on nije slučajan, već je to rezultat napornog rada i odricanja, kako trenera, tako i takmilčara kluba. Izvor: Poluvreme