TRI MEDALJE SA PRVENSTAVA SRBIJE U ATLETICI Nove medalje za atletičare AK Panonija iz Pančeva

U subotu 14.03.2020. godine atletski kluba Panonija je nastupio na dva takmičenja, a osvojene su 3 medalje. Na zimskom prvenstvu Srbije u bacačkim disciplinama, panonci su nastupili sa 5 atletičara. U kategoriji starijih pionira u disciplinama bacanje koplja i bacanje diska nastupili su Vladimir Mirkov i Zandi Štrkalj. U zbiru bodova obe discipline ekipno su doneli Panoniji srebrnu medalju dok je Zandu Štrkalj u bacanju diska i u pojedinačnoj konkurenciji srebrnu medalju. Zapažen uspeh imali su i Marko Stojilović, Lajči Štrkalj i Ana Dragojević koji su doprineli da klub osvoji veliki broj bodova kao ekipa. Istog dana na Adi Ciganliji održano je i Prvenstvo Srbije u ultramaratonu na 6 sati. Atletičari „Panonije“ Ivan MIškeljin i Željko Zeljković su od samog početka trke zauzeli vodeæe pozicije a tako je ostalo i do kraja ultramaratona a oba atletičara su postavila nove lične rekorde. Prvoplasirani atletičar Apatina zlato je osvojio rezultatom 78,300m dok je Ivan MIškeljin osvojio srebrnu medalju istrčavši za punih 6 sati 78,016 m dok je Željko Zeljković osvojio bronzu rezultatom 68,178 m. Ovaj veoma uspešan dan je tako Panoniji doneo nove tri medalje na Prvenstvima Srbije a u zavisnosti od situacije u vezi sa vanrednom situacijom, krajem maja naše ultramaratonce u dresu reprezentacije Srbije očekuje trka na 6 sati na Balkanijadi u Temišvaru.