ČETIRI MEDALJE ZA PANONIJU Ulična trka – 60. GRAND PRIX “Požarevac 2024”

U četvrtak 17. oktobra u centru Požarevca održana je 60 po redu tradicionlana Ulična trka – 60. GRAND PRIX “Požarevac 2024”. Kao i svake godine Atletski klub „Panonija“ aktivno učestvuje na ovom takmičenju. Među prvima je nastupio Minja Althajm u trci dečaka 5. razreda  gde je u veoma jakoj konkurenciji zauzeo 8.mesto. Potom je usledila trka seniorki gde je uz juniorske i seniorske prvakinje države nastupila i Faustina Sorochi Stanković na stazi dužine 2000m koje je na kraju ušla u 5 najboljih i osvojila novčanu nagradu organizatora. Nakon toga je u trci devojčica 6. razreda na 600m nastupila i njegova sestra Una Althajm. Ova trka je bila takođe veoma zahtevna a pored Une tu su bile i atletičarke iz Novog Pazara, Požarevca, Beograda i Petrovca na Mlavi. Od samog starta Una je držala vodeću grupu da bi u samom finišu u poslednjih 100 metara stigla do bronzanog odličja. Minju i Unu Althajm je kao taletnovanu decu preporučio njihov nastavnik  fizičkog Nemanja Lugić koji i sam aktivno trči i takmiči po celom regionu. Milica Jelić je nastupila u trci omladinki u trci na 800m i odličnom taktikom se držala vodeće grupe da bi na 100m pre cilja izuzetnim ubrzanjem sustigla dve atletičarke i u cilj ušla treća i time donela još jednu bronzu za „Panoniju“. Kao poslastica nakon trke Vojske i Policije u trci rekreativaca na 3000m nastupili su Goran Nikolić i Mirko Stanković. Od samog starta trke Stanković je diktirao ritam trke i u cilju stigao do zlatne medalje dok je Nikolić trku završio kao četvrti. Glavni trener Saša Stojilović ne krije zadovoljstvo ovim velikim uspehom. „- Veoma mi je drago da smo i ove godine osvojili veliki broj medalja na ovoj trci a posebno to što je po prvi put sa svojim suprugom Mirkom nastupila i nigerijka Faustina Sorochi Stanković koja je osvojila novčanu nagradu u trci seniorki ali njoj predstoji duži period privikavanja i aklimatizacije na naše uslove“, istakao je Stojilović. Kao važnu vest za kraj godine pozvao je i sve trkače, decu i rekreativce da je AK „Panonija“ od ove godine tehnički organizator „15. Savskog polumaratona“ koji će se tradicionalno održati 11.11. u 11h sa startom na Savskom Keju,  u Bloku 70a a prijave se vrše preko sajta Trka.rs asve osvajače medalja očekuju bogate nagrade sponzora trke.