У наредне две недеље Факултет за менаџмент у Сремским Карловцима биће епицентар уметничког и креативног стваралаштва, што је на конкретан начин допринело афирмацији престижне титуле коју је Град Нови Сад добио као Европска престоница културе. Наиме, у организацији Факултета за менаџмент и немачког удружења Фоцус Еуропа за југоисточну Европу, у галеријском простору ФАМ-а отворена је међународна изложба слика са циљем подстицања интеграције културе и ликовне уметности, али и превазилажења националних и културне границе у уједињеној Европи.
Учесници изложбе су уметници различитих традиција, школа, креативности и сензибилитета из Алжира, Авганистана, Азербејџана, Белорусије, Босне и Херцеговине, Бугарске, Црне Горе, Данске, Египта, Грчке, Холандије, Хрватске, Ирака, Израела, Јужне Кореје , Канада, Литванија, Казахстан, Кина, Мађарска, Мексико, Молдавија, Немачка, Румунија, Русија, Словачка, Словенија, Северна Македонија, САД, Тунис, Турска, Украјина и Србија.
Изложбу је свечано отворио проф. др Момчило Бајац, један од најзаслужнијих појединаца који је допринео да Нови Сад понесе титулу Европске престонице културе, посебно ценећи чињеницу да је међу првим градовима ван Европске уније који је заслужио ово ласкаво признање.
Истичући да су врата ФАМ-а отворена за уметност и културу, декан проф. др Ненад Марковић је истакао да су образовање стручног кадра, интердисциплинарни пут у научноистраживачком раду, унапређење креативности, стални рад на обезбеђивању квалитета образовних програма, сарадња са бројним институцијама и успешним компанијама, изнедрили генерације врхунских стручњака. Дакле, јасно је да у трци за новим добом не смемо заборавити на уметност, с обзиром да она прожима сваки сегмент нашег друштва и бића, посебно у Сремским Карловцима, центру српске културе, уметности и традиције -рекао је Марковић. .
Представница немачког представништва Фоцус Европа за југоисточну Европу Снежана Милошевић говорила је о бројним активностима и жељи да се настави сарадња са Факултетом за менаџмент у Сремским Карловцима. Она је истакла да се Удружење ослања на волонтерске активности свих чланова који желе да понуде нове идеје и визију једне другачије Европе, повезане културом и уметношћу.
Пожелевши да се у Сремским Карловцима, испред града домаћина, осећају као код куће, Весна Фекете је поздравила бројне љубитеље и поштоваоце уметности, који су са још неколико песника својим стиховима обогатили велики културни догађај.
Афирмација колективне свести, упркос културним и језичким разликама, не умањује значај ове међународне изложбе мотивисане искреном жељом да се приближи култура народа који живе на читавој планети са епицентром у Србији, Сремским Карловцима и Новом Саду.
Љубитељи ликовне уметности имају прилику да погледају изложена дела до 20. марта