JUNIORKE ATLETSKOG KLUBA SPARTAK EKIPNO NAJBOLJE NA KROSU

Pojedinačno i ekipno prvenstvo Srbije u krosu za 2023. godinu održano je u Beogradu u subotu 21. oktobra na izuzetno zahtevnoj stazi punoj krivina, a koja se nalazi uz samu obalu reke Save, navodi subotica.info Takmičari Atletskog kluba Spartak zabeležili su vredne rezultate na ovom takmičenju. U trci mlađih seniora, u kategoriji do 23 godine, na stazi dugoj 8000 m, Darijo Bašić Palković osvojio je srebrnu medalju i time pokazao izuzetnu raznovrsnost u disciplinama u kojima može da se takmiči. Dajana Bašić Palković postigla je pravi podvig, jer iako je starija pionirka, ona je u trci mladjih juniorki do 18 godina osvojila 3. mesto u pojedinačnoj konkurenciji na 4000 m i time krunisala odlične nastupe ove jeseni kako na krosu RTS – a u Somboru gde je pobedila, kao i na izuzetno jakoj uličnoj trci u Ćupriji gde je zauzela 2. mesto u kategoriji pionirki.  Ekipa AK Spartak u konkurenciji mlađih juniorki u trci na 4000 m, koju su činile Dajana Bašić Palković, Elena Puškar i Petra Šebešćen, koja je počela da se takmiči tek ove sezone, ubedljivo je trijumfovala u ekipnoj konkurenciji i iza sebe ostavila dve izuzetno jake ekipe iz Zemuna i Novog Pazara. Na kraju, treba istaći da je u trci na 6000 m u konkurenciji starijih juniora Maksim Puškar, koji je pretrpeo dve vrlo neprijatne povrede u proteklom periodu, osvojio sjajno 5. mesto i time uspešno zaključio sezonu u kojoj je osvojio seniorsku titulu prvaka Srbije na 10.000 m na stazi i pokazao da se na njega ozbiljnije može računati u sezonama koje dolaze. Ovim takmičenjem završena je izuzetno uspešna sezona za atletičare Spartaka, koji nakon kraćeg odmora kreću sa pripremama za sledeću sezonu. Izvor: subotica.info