Господине Мирчићу да ли би могли за Војвођанске вести, као један од доајена српског параламентаризма и познавалац политичких превирања у Србији и региону, да коментаришете то што радикала нема на српској медијској сцени?
Постоје два суштинска разлога. Један се крије у ситним малим политичким интересима на домаћој политичкој сцени, оних који желе да профитирају тако што ће спречити Српску радикалну странку и др Војислава Шешеља да добију медијски простор, бојећи се да ће на тај начин, имајући у виду шта се у прошлости дешавало, убрзати процес одласка постојеће гарнитуре са власти, који је неминовност. Други разлогу су они, глобалисти, међународни фактор, како се то популарно каже. Сви они који стоје иза Хашког трибунала, чијe је деловање под императивом да по сваку цену спрече било какву, а поготову медијску активност Српске радикалне странке и председника Шешеља. Најпознатији антиглобалиста на свету, др Војислав Шешељ и његова политичка опција су и те како велика опасност за глобализам који све више слаби.
Да ли је медијска блокада Српске радикалне странке симптоматична пред непопуларним потезима власти у Србији?
Увек су то неки догађаји који су веома значајни, гледајући на политичке, историјске и додатне разлоге да се спречи медијско појављивање Српске радикалне странке. Владајућој гарнитури је циљ да се спречи да Српска радикална странка упозорава и обавештава јавност шта се крије иза једне од најпогубнијих одлука, која је започета потписивањем Бриселског споразума, а кулминирала је самом чињеницом да се успоставила законодавна, судска и извршна власт на Косову и Метохији. Такав потез представља најбољи пример како се садашња актуелна власт односи према Косову и Метохији, аминујући легализацију такозване самопоглашене државе Косово. У тренутку када се прелама судбина корпуса српског народа на Косову и Метохији, Српској радикалној странци се не дозвољава да ни на један начин да дође до изражаја, поготову у појављивањима у медијима.
Како оцењујете актуелна политичка дешавања у Републици Србији, са посебним освртом на АП Косово и Метохију?
То је један од најсрамнијих начина да се легализује и призна такозвана држава Косово, то је фактички „камен око врата“ актуелној републичкој власти. Ми, српски радикали, осуђујемо ово што се дешава, када је у питању подршка Срба озлоглашеном злочинцу Рамушу Харадинају. Сматрамо да од овога горег потеза у новијој историји нема. Не само да смо сведоци легализације самопрокламоване тзв. државе Косово, него и утемељивања на њено чело човека који ће остати запамћен по томе што је убијао не само српски народ, већ и српску нејач.
У Скупштини АП Војводине посланичка група „Др Војислав Шешељ – Српска радикална странка“ својим гласом је подржала избор Иштвана Пастора за председника Скупштине. Који је став Српске радикалне странке према националним мањинама у АП Војводини?
Изворна идеја око постављања представника странке националне мањине припада др Војиславу Шешељу. Таква политика датира још од господина Егерешија, када смо ми српски радикали иницирали да то буде представник националних мањина у Скупштини АП Војводине. Тај наш потез није био политички маркетинг, како то многи раде, већ начин да се води једна рационална политика. Нашом подршком, господин Шандор Егереши, као припадник Савеза војвођанских Мађара, допринео је да се промени однос међународног фактора према АП Војводини и Републици Србији. До тада смо имали жесток притисак и спочитавање да су у овом делу Србије угрожена права националних мањина. Српска радикална странка, водећи рационалну политику предочила је тада, у то време, да господин Егереши буде на челу Скупштине Војводине, одуставши због тога од свих комбинација око прављења власти, управо зарад тога да представник Савеза Војвођанских Мађара буде изабран. Подршка изгласавању Иштвана Пастора за председника Скупштине АП Војводине је само логичан след континуитета политике Српске радикалне странке према националним мањинама. Сматрамо да је Иштван Пастор, на месту председника Скупштине АП Војводине, још бољи репрезент политике коју заговара Савез Војвођанских Мађара, однсно националне мањине у Војводини.
Како Српска радикална странка оцењује рад Владе АП Војводине?
Покрајинска власт, протеклих годину дана, боље да је продавала маглу на неким трговима или пијацама, него што су овако политички манипулисали са грађанима АП Војводине. Наш став је доборо познат јавности. Сматрамо да је беспотребно да постоји посредник између републичке Владе и локалних власти. Покрајинска Влада коју чине напредњаци показује симптоме и знакове жеље за осамостаљењем, као једне нове димензије, која је видљивија у односу на предиод од 2000-те године. Што се тиче конкретног учинка рада Владе, не можете видети ништа осим тих силних обећања и планова, од Банатске магистрале, два тунела кроз Фрушку гору. Класична „Потемкинова села“.
Како бисте оценили рад новосадске власи у овом шестогодишњем периоду?
Сам долазак на власт ове гарнитуре која представља већину ових шест година је био под чудним околностима. Они су правили коалицију са људима који су се нашли на интерним потерницама, то је оно „пакт са ђаволом, само да си на власти“, тако да је то логичан след да и сада буду са странком Ненада Чанка, додуше он није на интерној потреници за криминал, али не разликује се ништа када је у питању његов допринос у политици. То што градску власт савршено не интресује шта износе представници Српске радикалне странке, говори да су комотни у својој већини. Ми смо увек спремни на сарадњу, због интереса Града, када је локална власт у питању. Ту немамо никакве предсрасуде, нити смо сујетни. Град Нови Сад се налази у веома специфичној ситуацији, имајући у виду да се неки градови налазе пред банкротом. У Новом Саду, као и у већини градова немогуће је покренути неку реалну инвестицију која је од већег значаја за грађане, али Српска радикална странка својим сугестијама и наступима јасно показује да нам је стало да се у Граду Новом Саду побољшају услови и квалитет живота, да дође до развоја инфраструктуре, да се не разбацују средства која се добијају продајом грађевинског земљишта, да се домаћински располаже са тим средствима и да зарад куповине већине од коалиционих партнера не треба губити главу и трошити на њих огромна средства. Српска радикална странка је искористила овај период да грађанима Новога Сада предочи програм и идеје наше странке и да у градском парламенту афирмише људе који су закорачили на локалну полтичку сцену. Поред Ђурађа Јакшића, афирмисали смо Марину Недељковић, Лазара Кањерића, Вању Божића, Јелену Мандарић, уз већ прекаљене одборнике Српске радикалне странке Снежану Мушицки, Негована Митковића и Љубомира Јокића и да неминовно добијемо на квалитету, када је наша одборничка група у питању.