Према Мировићевим речима, реч је о апарату који је набављен за потребе Универзитетског клиничког центра Војводине.
„Апарат је под гаранцијом произвођача и сервисиран је, те ће у наредних три до пет година бити у функцији и од понедељка на располагању пацијентима. Реч је о болници којој гравитира око 160.000 становника Средњобанатског округа, и у којој се лече и пацијенти из других делова Баната“, навео је председник Мировић.
Болница месечно пружи 1.200 ЦТ услуга, око 2.500 РТГ и преко три хиљаде ултразвучних прегледа.
Захваљујући улагањима Покрајинске владе у последњих седам година, ова болница поседује бројне дијагностичке апарате – нови ЦТ, два РТГ-а, пет ултразвучних апарата за радиологију, кардиологију и гинекологију, дигитални мамограф, а комплетно су опремљени кардиолошки кабинети и патологија.
Поред ове болнице, Покрајинска влада протеклих година улагала је финансијска средства у Специјалну болницу за плућне болести „Васа Савић“, Специјалну болницу за рехабилитацију „Русанда“ у Меленцима и Дом здравља „Др Бошко Вребалов“.
Мировић је подсетио на то да је у области здравства Покрајинска влада реализовала бројне инвестиције и набавку најсавременије медицинске и немедицинске опреме.
„У току су завршни радови на изградњи Каменице 3, као и процедура за набавку опреме за овај институт. У наредној години планирамо и реконструкцију старог дела Института за плућне болести у Сремској Каменици. Највећи део новца је обезбедила Покрајинска влада“, истакао је Мировић и додао да су предвиђени радови и на више клиника УКЦВ.
Како је навео председник, за Општу болницу у Суботици у наредних неколико месеци биће обезбеђена потпуно нова магнетна резонанца.
„Очекујем да у овој и наредној години Влада Србије започне реконструкцију општих болница на територији Војводине. Потребе су исказали и Општа болница у Суботици, Болница у Сомбору, а неопходно је реконструисати и пет спратова овде, у зрењанинској Општој болници. Желимо и да запослимо младе лекаре, да им омогућимо специјализацију, да уче од старијих колега и да остану у нашој земљи. У овом тренутку, када је реч о дијагностичкој опреми, стање у Војводини је веома добро, јер у свим центрима имамо ЦТ апарате и довољан број ултразвучних апарата, возила, мамографа и другу медицинску опрему“, рекао је Мировић, и нагласио да Покрајинска влада годишње издваја око две милијарде динара за здравствени систем, од чега је део намењен домовима здравља, док је највише опредељено за реконструкцију објеката и најсавремнију опрему.
„Набавка магнетне резонанце само је један вид улагања Покрајинске владе у наш град. У протеклих седам година из покрајинског буџета издвојено је 500 милиона динара у инвестиције и опремање здравствених установа. Упоредо с тим, имали смо улагања и у друге пројекте у областима саобраћаја, образовања, пољопривреде и спорта“, изјавио је градоначелник Зрењанина Симо Салапура.
Директор Опште болнице „Ђорђе Јоановић“ Игор Китареску истакао је да је ово велика и важна вест за ту болницу јер ће систем здравствених услуга бити подигнут на виши ниво.
Обиласку Опште болнице у Зрењанину присуствовао је потпредседник Покрајинске владе и покрајински секретар за здравство проф. др Зоран Гојковић.