„Српска радикална странка изражава незадовољство и огорченост због незаинтересованости, небриге и игнорантског става напредњачке покрајинске власти, у вези са муком, која је задесила сељаке и катастрофалним последицама суше широм АП Војводине. Покрајинска „влада“ прстом није мрднула, како би помогла пољопривредницима, него се проглашава ненадлежном, пребацујући одговорност на Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде. Ни један потез није повукла власт у Војводини да помогне сељаку и да му олакша тежак положај, после незапамћене елементарне непогоде.“ – изјавио је на данашњој конференцији за медије Ђурађ Јакшић, председник Посланичке групе „Др Војислав Шешељ – Српска радикална странка“ у Скупштини АП Војводине.
Јакшић је изјавио, да је недопустив став Вука Радојевића, Покрајинског секретара за пољопривреду, водопривреду и шумарство, како АП Војводина није надлежна за отклањање последица суше и за предузимање конкретних мера, као помоћ пољопривредницима. Чињеница је, да су пољопривредне културе претрпеле немерљиву штету, да ће приноси бити минимални, а да ће цена хране бити значајно већа.
„У најмању руку, дегутантно је, после незапамћене суше, слушати бајке о изградњи заливних система за наводњавање и одводњавање, који ће се, на територији АП Војводине, финансирати из фамозног Абу Даби фонда. Вучић је још пре четири године, громогласно најавио да првих арапских 100 милиона долара за наводњавање долази у Србију, како је рекао, за десет дана. Увек после суше, власт се сети потребе за изградњом заливних система, а после града, потребе за израдњом противградне опреме, док сељак трпи немерљиву штету, после које, годинама не може да се опорави.“ – истакао је Јакшић.
Српска радикална странка захтева од Мировићеве „владе“ да покрене иницијативу према Министарству пољопривреде, како би се обезбедиле конкретне мере помоћи за пољопривреднике, које ће ублажити катастрофалне последице суше.
„Српска радикална странка позива власт у Војводини да прекине да се бави бесмислицама и пребацивањем одговорности и да све своје снаге и капацитете усмери на помоћ сељацима. Ојађеном сељаку се мора конкретно помоћи. Потребно је максимално подићи гарантовану откупну цену пољопривредних производа, ослободити сељаке такси за наводњавање, умањити им порез и додатно субвенционисати набавку горива и семенске робе.“ – закључио је Ђурађ Јакшић.