НОВЕ МЕДАЉЕ ЗА СПОРТИСТЕ САВАТЕ БОКС КЛУБА „РУМА“

На Међународном турниру „Dragon Challenge“ у саватеу, који је 25. новембра одржан у Вараждинским Топлицама, Хрватска, нашу земљу представљали су и млади спортисти Савате бокс клуба „Рума“. Сребрну медаљу освојила је Софија Клисарић, јуниорка до 52кг победивши у полуфиналу такмичарку из Италије Валентину Коста, а изгубила је у финалу од хрватске такмичарке Тонке Грабар. Бронзану медаљу освојио је Лука Србљанин, јуниор до 70кг победивши у елиминацијама такмичара из Хрватске Емила Хабулана. а изгубио у полуфиналу од Бранка Ловрића, такође из Хрватске. Никола Поповић, јуниор до 60кг није успео да освоји медаљу. Са њима је на турниру био и тренер Љубомир Дамјановић, док је Миодраг Ракић био врховни судија централног ринга. Наступио је 21 клуб, са око 200 такмичара, из 7 земаља, на три борилишта. Извор: Општина Рума