ОДЛИЧАН НАСТУП РУМСКИХ ГИМНАСТИЧАРКИ

Сјајан викенд је иза румских гимнастичарки ГРСК „РУ РИТ МА“. У 4. колу купа Војводине у спортској гимнастици, које је одржано у Новом Саду, младе Румљанке су избориле пласман на државно такмичење, а у појединачној конкуренцији остварени су одлични резултати. Тара Малетић је освојила прво место у категорији ученица од 1. до 4. разреда, док је у категорији од 5. до 6. разреда најбоља била Мила Дробац. Сара Зинаић је освојила треће место у конкуренцији од 7. до 8. разреда, а бронзом се окитила и Елвана Стајки у категорији средњих школа. У екипној конкуренцији ученица од 5. до 6. разреда освојено је друго место, а за румски гимнастичарски клуб су наступиле: Мила Дробац, Николина Новчић, Ана Радвањ, Теодора Гаковић и Милица Петковић. Средњошколске су освојиле треће место у саставу: Марија Мартиновић, Милица Држајић, Елвана Стајки и Ива Ђумић. Најмлађе такмичарке у конкуренцији од 1. до 4. разреда су биле шесте, а наступиле су: Тара Малетић, Дајана Стојановић, Емилија Китић, Дуња Милинчевић, Катарина Катић, Лара Перић и Дуња Радвањ. Тренери ГРСК „РУ РИТ МА“ су Душица Орловић и Љиљана Орловић. Такође, у Оџацима на државном првенству у дечијем фитнесу Тара Малетић је освојила златну медаљу у категорији девојчица рођених 2013. године, док је Сара Зинаић (2009. годиште) такмичење завршила на четвром месту. Извор: Општина Рума