„PETARDA“ ZA PLAY OFF

U poslednjoj utakmici pred fazu razigravanja fudbalerke Vojvodine
U poslednjoj utakmici pred fazu razigravanja fudbalerke Vojvodine slavile su ubedljivu pobedu u Požarevcu nad direktnim konkurentkinjama za plasman u play off i na taj način su ostvarile zacrtani cilj koji je postavljen pred početak prvenstva. Tokom čitave utakmice na terenu je postojao samo jedan tim i samo zahvaljujući nepreciznosti i dekoncentrisanosti novosadskih napadačica u prvom poluvremenu rezultat nije izražen i sa većom razlikom. Iako im je pre početka utakmice bio dovoljan i bod novosađanke nisu ništa prepuštale slučaju i od početka utakmice su uzele kontrolu lopte i utakmice u svoje ruke. Šanse su se ređale kao na traci ali Denda, Ivanović i Trbojević u nekoliko navrata nisu realizovale prilike iz kojih je teško bilo ne dati gol. Pa ipak, i pored neefikasnog prvog poluvremena novosadjanke nastavljaju i u drugom poluvremenu da pritiskaju domaće igračice na njihovoj polovini terena i bilo je samo pitanje trenutka kada će brava požerevljanki biti otvorena. To se dogodilo u 52 minuti kada je Nikolina Plavšić pretrčala pola terena i uposlila Miljanu Ivanović koja je nesebično vratila povratnu loptu na peterac Nikolini Plavšić a ova je rutinski smestila u mrežu 0-1. I upravo je to bio i početak kraja za domaće igračice jer se do kraja utakmice samo postavljalo pitanje koliko će još puta domaća golmanka vaditi loptu iz mreže. Posle izrađenih akcija u strelce su se još upisale i Živana Stupar, kapitenka Adrijana DelićIvana Trbojević i Željka Belovan. Treba istaći da domaće igračice za devedeset minuta utakmice nisu uspele nijednom da ugroze gol Tanje Đapić koja je bukvalno prestojala celu utakmicu. Ovom pobedom fudbalerke Vojvodine plasirale su se među četiri najbolje ekipe u državi i od sledećeg vikenda kreću u borbu za što bolji plasman u okviru play off takmičenja. Ekipe koje su još izborile plasman u doigravanje za šampiona države su: Spartak (Subotica), Crvena Zvezda (Beograd) i Mašinac (Niš). Izvor: ŽFK Vojvodina