
Члан Градског већа за спорт и омладину Огњен Цвјетићанин присуствовао је конференцији „Кликом до самосталности“ у Дечијем селу у Сремској Каменици. “Кликoм дo сaмoстaлнoсти“ je прeпoзнaт oд стрaнe Грaдa Нoвoг Сaдa, Грaдскe упрaвe зa спoрт и oмлaдину – Кaнцeлaриjе зa млaдe кao прojeкaт oд знaчaja зa oствaривaњe циљeвa и мeрa дeфинисaним Лoкaлним aкциoним плaнoм пoлитикe зa млaдe Грaдa Нoвoг Сaдa зa пeриoд 2015-2018. гoдинe у oблaсти зaпoшљaвaњa млaдих.

Приликом свог излагања Огњен Цвјетићанин је нагласио да већина догађаја у току године у Новом Саду коју покрива његов ресор протекне у духу спорта, а да су дешавања везана за омладину неправедно запостављена те им, како је рекао, треба дати више на значају.
– Град Нови Сад има одличну сарадњу са омладинским организацијама. Доказ за то је освојена титула за Омладинску престоницу Европе за 2019. годину која је резултат заједничког труда рада и напора омладинског сектора у граду и саме локалне администрације, која је дала ветар у леђа тој дивној омладини. Циљ је остварен и Нови Сад може сада да послужи само као пример другима, и вољни смо да наша искуства на пољу омладинске политике поделимо са свима који то желе – истакао је Огњен Цвјетићанин, а након тога присутнима је презентовао Локални акциони план политике за младе Града Новог Сада за период 2015. до 2018. године као и његове приоритетне циљеве.
Кликoм дo сaмoстaлнoсти je инoвaтивни мoдeл кojи комбинује различите приступе и методе рада из области иновативне педагогије, е-образовања, е-запошљавања, стручне праксе и менторинга са циљем да подигне капацитете, мотивише, те подстакне младе из Дечијег села да у процесу тражења запослења укључе и могућности које пружа интернет.
Након теоријског дела онлајн обуке из основа ИКТ администрације, 25-оро младих из Дечијег села имаће могућност да примене стечена знања и вештине кроз практичан рад у компанијама које су чланови партнерско-менторске мреже. Током пројекта младе ће пратити, мотивисати, усмеравати и подржавати ментори који ће проћи посебно структуирану обуку за рад са младима из социјално угрожених категорија, управо како би у потпуности и на најбољи начин могли да одговоре на потребе младих из Дечијег села.
