Члан Градског већа за културу Далибор Рожић присуствовао је представљању нове књиге издавачке куће „Прометеј“ аутора Владимира Врговића „Нови Сад – Хроника 1970-1990″. Промоцији у Градској кући присуствовали су и Јован Дејановић, градоначелник Новог Сада од 1974. до 1982. године, као и Бошко Петров, градоначелник Новог Сада од 1985. до 1989. године, а поред њих и композитор Јован Адамов, фудбалски тренер Милорад Косановић, боксерски шампион Тадија Качар, композитор и пијаниста Светозар Саша Ковачевић, уредник и издавач куће „Прометеј“ Зоран Колунџија и други.
– Задовољство ми је што је промоција ове књиге уприличена управо у Градској кући. Град Нови Сад даје пуну подршку овом и сличним пројектима. У питању је јединствена књига која обрађује тему историје града у две деценије 20. века, а ми кроз то штиво можемо да видимо како је могао да проводи своје време један Новосађанин, имајући у виду све што се дешавало у том периоду у нашем граду. Ова књига је наставак претходне књиге која је обрађивала неколико деценија пре 1970. године, а сваки од тих периода има неке своје законитости које су трасирале пут развоја града. То је период који је познат по оптимизму и ентузијазму, тада су завршени многи инфраструктурни пројекти у граду, а у том временском интервалу се град позиционирао као индустријски и студентски центар. Оно што је посебно важно, у том периоду приметан је и развој културе, тако да је на неки начин тада начињена подлога за добијање титуле „Европска престоница културе“. Још тада су постављени високи стандарди, тако да је нама данас било лакше да тај европски пројекат на најбољи начин припремимо и освојимо престижну титулу – рекао је Далибор Рожић.
Записи у овој књизи о Новом Саду настављају се на прву књигу која је пратила период од 1944. до 1969. године, а ослањају се на дневну штампу из тог периода. Кроз кратке наводе читалац може да створи слику једног дана живота Новосађанина у Југославији. Тако се сазнаје да је међу Лалама крајем јула 1971. године посебну популарност имала плоча „Проплакаће зора“ Мише Ковача, која је била најпродаванија у продавници „Југотона“.