ЗАПАЖЕН НАСТУП КАРАТИСТА „ХАЈДУКА“ НА ТУРНИРУ У СЛОВАЧКОЈ

У словачком граду Нитри одржан је 12. по реду међународни турнир у каратеу „Rudolf Farmadin’s Memory Cup“. У питању је један од најреспектабилнијих турнира за млађе категорије у Европи на ком је наступило 600 такмичара из 12  држава који су се такмичили само у борбама. На турниру је учествовао и карате клуб „Хајдук“ из Куле са 30 бораца у свим узрасним категоријама, а и на овом такмичењу виђен је велики број освојених медаља, те су тако „хајдуци“ освојили две златне, шест сребрних и једанаест бронзаних медаља, чиме су освојили високо четврто место у генералном пласману. Најсјајније одличје освојили су Матеа Калмар у јуниорској категорији и Миљан Мрдак у категорији такмичара 10-11 година, сребро је припало Михајлу Крнајцу, који је освојио сребро у сениорској и јуниорској категорији, Александри Ђикић, Војину Милетићу, Ратку Секерушу и Милани Корици, док су бронзу освојили Милош Крнајац, Матеа Калмар у сениорској категорији, Лука Гириц, Миљан Мрдак у категорији такмичара 12-13 година, Божидар Мрдак у категорији јуниора и кадета, Давид Пердух, Стефан Баран, Милица Кукољ и Глоријан Штрангар у категорији јуниора и сениора. Поред такмичара који су освојили злато, из карате клуба „Хајдук“ су рекли да за нијансу истичу такмичаре који су у двема категоријама освојили медаље, а то су Михајло Крнајац, Божидар Мрдак и Глоријан Штрангар. Такође, напомињу да су изузетно задовољни, како организацијом турнира тако и оствареним резултатима на истом, те да је ово био најбољи начин да заврше једну од најуспешнијих полусезона у историји клуба. Поред резултатског, за карате клуб „Хајдук“ овај турнир има још један значај, с обзиром на то да је организатор турнира, Клаудио Фармадин, наступао за карате клуб „Хајдук“ 2007. године, када је освојена Премијер лига Србије први пут у историји клуба. Извор: Општина Кула