BRONZA NA PRVENSTVU SRBIJE ZA AK PANONIJU IZ PANČEVA

U nedelju 4. oktobra atletičari Panonije nastupili su na dva prvenstva Srbije u atletici. Tim hodača – mlaðih pionira voðen Miroslavom Mirkovim nastupio je u Kruševcu na Prvenstvu Srbije u hodanju na stazi u sastavu: Vladimir i Valentina Mirkov i Zandi Štrkalj. U izuzetno jakoj konkurenciji u disciplini hodanja na stazi 1000m Vladimir Mirkov (2008) je ponovo pokazao da je jedan od najboljih u državi pa je sada sa novim ličnim rekordom od 5:49,02 osvojio bronzanu medalju iako je hodao u konkurenciji sa godinu dana starijim takmičarima. Multitalentovani Zandi Štrkalj (2007) je u istoj trci zauzeo 6.mesto dok je Valentina Mirkov (2010) u istoj konkurenciji sa tri godine starijim takmičarima krenula stopama svog brata i zauzela 8.mesto. Hodače Panonije tako sledećeg vikenda očekuje prvenstvo Srbije u hodanju na putu u Surčinu gde će nastupiti i ekipa mlaðih juniora. Istog dana u Sremskoj Mitrovici održano je Ekipno prvenstvo Srbije za seniore a odlične rezultate postigli su Damjan Čikić u skoku u dalj, Aleksandar Dugić u troskoku, Aleksandar Bošković sa novim ličnim rekordom od 11:80 na 100m, Aleksandar Franc u trkama na 400m i 110m prepone, sjajni bacač Marko Stojilović u bacanju koplja i kugle, Novica Stojanović u skoku u vis, Uroš Ostojin u trci na 800m i Stefan Lazić u trci na 3000m. Seniorska ekipa Panonje je tako zauzela 6.mesto u državi sa osvojenih 5326 bodova. Seniori Panonije nastupiće uskoro na Prvenstvu Srbije u maratonu u Novom Sadu ukoliko nadležni dozvole održavanje tog dogaðaja.