BRONZA ZA TOVILOVIĆA NA KROSU VOJVODINE Prvenstvo Vojvodine u krosu

U subotu 17.04.2021 održano je Prvenstvo Vojvodine u krosu. Učešćee je uzelo preko 300 učesnika iz većine vojvoðanskih klubova.

Na početku je organizovan sada već tradicionalni „Kros Proletera“ na kom su nasupili najmlaði.

Meðu najmlaðima u trkama na 300m četvrto i peto mesto su osvojili Valentina Mirkov i Petar Sekulović dok je Nina Štrkalj osvojila zlatnu medalju kao i njen vršnjak Ignjat Papić koje je od samog početka diktirao žestok ritam.

U trkama pionira i juniora brat i sestra Lajči i Zandi Štrkalj su u svojim grupama zauzeli 5 mesto.

Najzanimljivija je ipak bila trka seniora gde je prvu medalju na zvaničnm takmičenjima Panoniji doneo njen novi član Stefan Tovilović.

Trka je bila dužine 6000 m a Stefan je sve vreme bio u vodećoj grupi ali kao mlaði senior ipak su ga taktički nadmudrila dva takmičara ali i bronzanom medaljom zadovoljni su i trener Mirko Stanković i Uprava kluba.

AK Panonija poziva sve sugraðane da 8. maja učestvuju u Trail trci na Devojačkom bunaru jer se garantuje dobar provod u prirodi ali i takmičenje koje će biti organizovana na najvišem mogućem nivou. Prijave za trku su otvorene na sajtu Trka.rs do 3. maja.