ДОМАЋИНИМА ПРИПАЛИ ПОБЕДНИЧКИ ПЕХАРИ

Поводом сеоске славе у Шимановцима у недељу, 20. августа, одржани су екипни и појединачни турнири у шаху. Турнире су организовали Шаховски клубови “Шимановци” и “Доњи Срем” из Пећинаца, уз подршку Спортског савеза “Развој спортова” и Савета месне заједнице Шимановци. Шахисте је на почетку поздравио Зоран Војкић, заменик председника Општине Пећинци, и уједно званично отворио такмичење традиционалним повлачењем првог потеза. На екипном турниру су учествовале четири екипе, а играно је на 4 табле уз темпо 15 минута по играчу. Победила је прва екипа Шимановци у саставу Невенко Окиљ, Дејан О. Јовановић, Славиша Спасић и Спаса Арсенијевић, којима су припали победнички пехар и златне медаље. Друго место освојила је екипе Пећинци у саставу Божидар Јовановић, Живко Петровић, Драган Рајак и Зоран Вуков, а треће место припало је екипи Деч у саставу Дејан Живановић, Зоран Дудук, Мирослав Гудовић и Драган Бјековић. Коначан пласман: 1. Шимановци (прва екипа) 9 меч бодова (9 поена), 2. Пећинци 6 (8), 3. Деч 3 (4), 4. Шимановци (друга екипа) 0 (3). На појединачном брзопотезном турниру учествовало је 12 играча. Победио је мајсторски кандидат Славиша Спасић из Шимановаца, који је победио у међусобном сусрету другопласираног Невенка Окиља. Коначан пласман: 1. Славиша Спасић (Шимановци) 10 поена, 2. Невенко Окиљ (Стара Пазова) 10, 3. Живко Петровић (Доњи Товарник) 8,5 4. Дејан О. Јовановић (Прхово) 7,5, 5. Слободан Шубић (Голубинци) 7, 6. Божидар Јовановић (Прхово) 6, 7. Драган Рајак (Попинци) 5, 8. Мирослав Гудовић (Доњи Товарник) 4,5, 9. Слободан Ђурђевић (Шимановци) 3,5, 10. Спаса Арсенијевић (Шимановци) 2,5, 11. Петар Петровић (Шимановци) 1 и 12. Драган Бјековић (Земун) пола поена (одустао). Турнире је судио Владимир Шарић, међународни судија из Шимановаца. Извор: Општина Пећинци