KANARINCI NASTAVLJAJU SVOJ LET ZA OPSTANAK

FK Omladinac : FK Šajkaš 3:0 U Stepanovićevu je odigrana utakmica  izmedju Omladinca, današnjih domaćina i ekipe Šajkaš . Meč je počeo u 17:30 časova. Odigrana je utakmica 27. kola Novosadske lige. Sudije današnje utakmice su: Sekulić, Milanović, Malešević Za ekipu Omladinca igrali su : Zeljković , Savić , Tomčić , Pecelj , Mirković , Makarić , Maksimović , Stoojanović , Djurić , S. Pilipović , Djuričić Za ekipu Šajkaš igrali su :Petković , Gojkov , Zaova , Rulić ,Pantelić ,Majurić , Stanković , Živanov , Igračev , Nikolas , Panić   Domaćini su u prvom delu igre poveli sa dva gola prednosti u odnosu na ekipu Šajkaš. U 23. minutu igre sjajnim golom ekipa Omladinac postiže gol. Lopta se zaustavlja u protivničkoj mreži. Sjajnim golom igrača Djurića domaćini postižu prednost u rezultatu. Nakon tri minuta igre u 25. minutu,šansa se pojavila, čistina pred golom i iz slobodnog šuta Stojanović postiže drugi gol, pri čemu se rezultat menja,i sada je dva gola prednosti za današnje domaćine ekipu Omladinac. Do kraja meča obe ekipe pokušavaju, da se približe protivničkom golu. Pred sam kraj prvog dela igre,ekipa Šajkaš šutira loptu,koja je zaustavljena uz pomoć sjajne odbrane golmana Zeljkovića. Prvi deo igre je završen rezultatom 2:0 za ekipu domaćina. Drugo poluvreme je počelo. Odmah u 36. minutu igre šansa se pojavila i uz asistenciju Stojanović postiže još jedan gol za svoju ekipu. Sada je rezultat 3 : 0 za domaćine. Ali do kraja utakmice ima još dosta vremena, obe ekipe se ne predaju i sve više ulažu snage da pokušaju promeniti rezultat. Protivnička ekipa Šajkaš, oštro je pripretila i približili su  se golu Omladinca,ali ta njihova šansa je bila bezuspešna,jer je Zeljković uspeo odbraniti svoj gol i tako je ostala mreža netaknuta.  Sudija je svirao kraj i drugo poluvreme je gotovo.Ostvaren je rezultat 3:0 za domaćine. ,,Mogu slobodno da kažem, da je moja ekipa uspela i postigla zasluženu pobedu,na današnjoj utakmici. Uspeli smo da uhvatimo priključak za ostanak u ligi. Momci  nisu još uvek  shvatili kakve su im šanse. Moja ekipa još uvek nije shvatila upotpunosti ove utakmice ozbiljno,jer neki igrači ne dolaze redovno na treninge,dok neki i utakmice redovno propuštaju.ali danas su pokazali da oni to mogu samo dok se upotpunosti slože i ujedine “ izjavio je trener fudbalskog kluba Omladinac Željko Jovanović. Sledeće 28. kolo Ekipa Omladinac igraće protiv ŽSK Žabalj ,2 juna ,sa početkom u 18 časova Za Vojvodjanske piše: Milica Grmuša