Kup Srbije: Vojvodina i Proleter prošli dalje

Pred oko 50 gledalaca
Pred 1200 gledalaca na Gradskom stadionu u Pančevu, Vojvodina je pobedila Dinamo sa 2:1. Golove za Vojvodinu postigli su Nedučić (autogol) u 16. minutu i Cebara u 68, a gol za Dinamo Jovanić u 39. minutu – Kao što sam ranije rekao, ovakve utakmice se vrlo često gube i zato nam je najbitnije to da smo prošli dalje i plasirali se u narednu rundu. Kvalitet igre nije bio na nivou Vojvodine, ali s druge strane, opet smo dali šansu nekim novim igračima i sada imamo jasniju sliku oko toga ko koliko može. Iza sebe imamo lep niz od četiri utakmice, na kojima smo ostvarili jedan remi i tri pobede, što nam znači kako bismo se u što boljem raspoloženju pripremili za Crvenu zvezdu i predstavili se u što boljem svetlu – izjavio je Buač za sajt fudbalskog kluba Vojvodine. U osminu finala prošao je i Proleter sa Slane bare. Novosadjani su večeras slavili na gostovanju u Gornjem Milanovcu protiv Metalca 2:1. Budućnost Dobanovci – Voždovac 3:3 – penalima 4:2 Radnički Novi Beograd – Mladost 0:1 Mačva – Bačka 0:0 – penalima 4:2 Inđija – Radnik 0:0 – penalima 5:4 Javor – Sinđelić 2:0 Jagodina – Čukarički 0:3 Radnički Pirot – Novi Pazar 1:1 – penalima 6:5 Dinamo Pančevo – Vojvodina 1:2 Zemun – Rad 0:0 – penalima 5:6 Zlatibor – Radnički Niš 0:0 – penalima 7:6 Polet – Spartak 1:8 Metalac – Proleter 1:2 11. oktobra igraju: Crvena zvezda – Dinamo Sloboda – Borac Bežanija – Napredak Rtanj – Partizan Utakmice osmine finala na programu su 25. oktobra.