NAJMLAĐI PANONCI SA NOVIM MEDALJAMA Atletski miting "Vrbas kids 3"

U nedelju 12.06.2022. u organizaciji „Vrbaškog atletskog kluba“ i uz pomoc volontera AK „Panonija“ i „Srbobranskog atletskog kluba“ održan je treći po redu tromeč na atletskoj stazi koja se nalazi u okviru Centra za fizičku kulturu Vrbasa. Atletski miting je bio veoma posećen a ucestvovalo je preko 100 atletičara. Ovo druženje vec polako prerasta u tradiciju a za cilj ima takmičenje najmlađih kategorija – uzrasta atlestkih školica koji tako stiču prva iskustva na atletskim takmičenjima na tartan stazi. Održane su trke na 60, 200 i 600 metara kao i skok u dalj, bacanje vorteksa i trka štafeta. Najmlađi osvajači medalja u disciplinama 60m, bacanju vorteksa i štafeti su tako postali Aron Stojić, Sreten Ilić, Ilija Kolar, Srđan Nikolić, Tijana Manić, Nevena i Jovana Carina. Petar Sekulović i Ivan Obradinov su u kategoriji pionira i juniora osvojili medalje u disciplinama 60m, vorteks i skoku u dalj. Oni su i kao članovi štafeta zaradili jos po jednu medalju. Veliki doprinos i pomoć u tehničkoj organizaciji ovog mitinga dali su i Branislav Kolar i Zoran Stojić. Konačni bilans je 37 osvojenih medalja u Vrbasu za Panoniju. Na kraju je mix stafeta atletskih školica osvojila bronzu a bronzu je osvojila i pionirska štafeta. AK Panonija poziva sve ljubitelje trčanja kroz prirodu na „Fox Trail“ koji će se održati na Devojačkom bunaru 06. novembra. Prijave su preko sajta Trka.rs