Под покровитељством председника Покрајинске владе Игора Мировића, свечаном академијом је вечерас је у холу Покрајинске владе обележен јубилеј – 70 година постојања Друштва лекара Војводине Српског лекарског друштва.
Мировић је честитајући члановима ове значајне институције јубилеј, захвалио представницима лекарске струке на огромним напорима које чине да, пре свега, својим радом, посвећеношћу, професионализмом и знањем које поседују унапређују здравствени систем у Аутономној покрајини Војводини.
„Покрајинска влада је здравство ставила не у сам врх,него у врх приоритета, јер желимо да обезбедимо један нови систем који ће свима вама помоћи да она знања која имате, која су врхунска и представљају понос Војводине, употребите у циљу здравствене заштите становништва, посебно најмлађих“, поручио је овом приликом председник Мировић и додао да отуда и наша захвалност лекарској струци и нагласио да је „борба за боље здравство, макар у овом мандату, тек почела“.
Председник Мировић је подсетио присутне на инвестиције које је Покрајинска влада предузела за унапређивање здравства у Војводини, те за кратко време реализовала неколико значајних пројекта. Он је навео је да је здравствени систем у нашој покрајини богатији за три ангио сале, и изразио је захвалност Институту за кардиоваскуларне болести у Сремској Каменици, који чини значајне напоре на едукацији колега из регионалних болница у Суботици, Зрењанину и Сомбору, да цео систем који није био доступан Војводини до пре неколико месеци буде адекватно примењен. Мировић је истакао и да у року од десетак дана започиње темељна и свеобухватна реконструкција Регионалне болнице у Панчеву, и путем инвестиције вредне 500 милиона динара ова велика болница од 8.000 квадрата, биће прилагођена савременим потребама здравства Јужног Баната. Мировић је подсетио и на пројекат изградње Завода за хитну медицинску помоћ, која је заједничка инвестиција Покрајине и Града за који је април наредне године последњи рок за завршетак, и истакао да су у току активности за набавку неопходне медицинске опреме.Један од значајних пројекта је финансирање из покрајинског буџета изградње зграде за потребе мангнетне резонанце при Дечијој болници у Новом Саду, као и набавка магнентне резонанце што треба да буде завршено за неколико месеци. Мировић је подсетио да од 2011. године стоји незавршено Одељење за плућне болести у Регионалној болници у Суботици, али и многи други пројекти који су део заједничког задатка и биће у будућности решавани.
Председник Друштва лекара Војводине Српског лекарског друштва проф. др Драган Данкуц, подсетио је на историјат ове институције
„У пролеће 1872. године у Београду на инцијативу др Владана Ђорђевића и неколико истакнутих лекара, донета одлуку да се оснује Српско лекарско друштво. Оснивачка скупштина Подружнице Српског лекарског друштва за Војводину са седиштем у Новом Саду одржана је 26. септембра 1946. године, а уз присуство делегата из целе Покрајине. Иако су се називи Друштва мењали, степен широке аутономије постоји до данас, са јасним циљем стручног усавршавања његових чланова и примене савремених научних достигнућа у свакодневној медицинској пракси“.