Предавање Горана Шарића на тему „Да ли будућност припада Кини? – рађање непобедивог змаја“ (4. 5. 2022) можете погледати на Јутјуб каналу КЦНС.
Причом о наоружању – једном од највећих адута империје која је тема најновије трибине на Јутјуб каналу КЦНС, Горан Шарић указао је на значај Кине, коју је Бајденова администрација пре само годину дана назвала највећим конкурентом у овом веку и једином државом која Америку може изазвати комбинацијом економске, дипломатске, војне и технолошке моћи. Шарић је у презентацији која прати излагање навео неке од најинтригантнијих изјава светских лидера, преузете са страница најпопуларнијих медија, а које сведоче о моћи Кине данас. Иако је упозорио на то да би се због сложености теме у свакој могућој категорији о Кини могло одржати десетине предавања, Шарић је издвојио и образложио чворишне тачке везане за њену историју, економију, екосистем, демографију, политику, технологију, кинематографију итд. Нарочиту пажњу посветио је таоизму – не религији већ начину живота – „једној узвишеној спознаји, једном путу без имена“.
Осврћући се на актуелне теме попут закључавања у време пандемије, Шарић је истакао како се овакав поступак показао као учинковит, будући да је Кина забележила мање од 5000 мртвих, док овај број у Америци прелази милион. У ред мера опреза спадају и оне које ограничавају малолетнике у игрању видео-игара и дозирано коришћење забавних програма и западних друштвених мрежа. На слајду занимљивог наслова „Зашто се Пентагон нада да постоје ванземаљци?“ осим фотографије летелице непознатог порекла, нашло се и објашњење о забринутости шефа MI6 због кинеског развоја вештачке интелигенције. На Олимпијским играма 2008. у Пекингу ни кап кише није омела спортисте у надметању, што је један од доказа успешне кинеске модификације временских услова. Шарић је говорио и о односима Кине са другим светским силама, али се осврнуо и на њен став према тренутној ситуацији у свету.