VESELINOVIĆ: SPARTAKOV RITAM NISMO MOGLI DA IZDRŽIMO

Vojvodina je danas poražena od Spartaka rezultatom 0:2
Vojvodina je danas poražena od Spartaka rezultatom 0:2 (0:1), u 57. vojvođanskom derbiju. – Pre svega, iskrene čestitke igračima, stručnom štabu i svima u FK Spartak na ovoj pobedi. Želim im da ostvare sve svoje ambicije, a po onome što Spartak prikazuje ove sezone, mislim da bi to bila fudbalska pravda. Takođe, čestitam i mojim momcima na uloženom trudu. Utakmica je ogledalo nepobitne istine i pokazuje mnogo toga, između ostalog i to zašto je Spartak trenutno treći, a Vojvodina osma na tabeli, odnosno zbog čega je Spartak, do ovog meča, postigao 56 golova, a Vojvodina 33. U ovom trenutku, nemamo ni snage, ni kvaliteta da 90 minuta pariramo ekipi kao što je Spartak, koja je formirana, takmičarska, motivisana, brza i cele sezone zna šta hoće. Mi smo periodično, pogotovo u prvom poluvremenu, sasvim korektno izgledali na terenu i preuzeli inicijativu na sredini, ali nismo dobro popunjavali prostor u završnicama pred golom Spartaka. U nekim situacijama, kada se utakmica lomila, nismo imali dovoljno koncentracije i za to smo bili surovo kažnjeni, kao što je to bio slučaj kod gola Šimure, iako smo radili na tome da sprečimo njegovo ubacivanje iz drugog plana. Posle toga smo imali nekoliko šansi da se vratimo u meč, ali ono što je bilo evidentno i na utakmici u Kruševcu i na ovoj današnjoj, jeste to da u poslednjih 20 minuta nismo mogli da pariramo ekipama kvaliteta Napretka i Spartaka. Danas je Spartak držao određeni ritam i zahvaljujući nama ga je još i pojačao, što nismo mogli da pratimo i iz takve nemoći smo i pravili određene greške. Međutim, treba da se okrenemo sebi i sve dobro izanaliziramo. Očigledno je da pojedini igrači zbog povreda i neigranja u proteklom periodu nisu bili u takmičarskom ritmu, a već u sredu nas očekuje meč protiv izvanredne ekipe Voždovca. Videćemo koliko brzo možemo da se oporavimo i vratimo u normalan ritam – kaže Veselinović. Vojvodinu je na današnjem meču zadesio peh već u 21. minutu, kada je zbog povrede teren morao da napusti vezista Marko Putinčanin (30). – On je zadobio udarac kramponima u koleno i iznet je sa terena, a u ovom momentu su nezahvalne prognoze. Tokom čitave utakmice, u svlačionici je držao led na kolenu, bez mogućnosti pokreta. Videćemo kako će se osećati sutra – rekao je Veselinović. U narednom kolu, Vojvodina u sredu gostuje ekipi Voždovca u Beogradu, a taj meč počeće u 18 časova. Izvor: FK Vojvodina