Novosađanke nastavile pobedonosni niz

ŽFK Vojvodina – ŽFK Požarevac   3-2 (0-1) Fudbalerke Vojvodine su u derbiju kola, nakon preokreta, ostvarile i petu uzastopnu pobedu protiv uvek neugodnih Požarevljanki , čime su se učvrstile na trećem mestu Super lige Srbije za žene. Iako su diktirale tempo i igru tokom čitave utakmice veliki broj propuštenih šansi u prvom poluvremenu i veliki kiks odbrane koštale su novosađanke rezultatskog zaostatka posle prvog dela igre. U drugom poluvremenu domaće igračice izvršile su veliki pritisak ka golu Požarevca što je rezultiralo sa tri postignuta gola i na taj način je utakmica i prelomljena. U finišu utakmice gošće su uspele da smanje prednost ali za više od toga nije bilo ni snage ni vremena. Golove za Vojvodinu su postigle Miljana Ivanović, Teodora Burkert i kapitenka Adrijana Delić, dok su za gošće golove postigle kapitenka Marija Vuković i Zlata Milanović. ŽFK Mašinac – ŽFK Rad   2-0 (1-0) Najtrofejniji srpski klub u ženskom fudbalu, niški Mašinac, opravdao je ulogu favorita na svom terenu, protiv „fenjeraša“ beogradskog Rada, rutinski upisavši nova tri boda. Tokom čitave utakmice domaće igračice držale su sve konce igre u svojim rukama dok su igračice Rada svojom borbenošću došle samo do časnog poraza. Ovom pobedom Nišlijke su došle do četvrtog mesta na tabeli. ŽFK Crvena Zvezda – ŽFK Sloga   1-0 (1-0) Još jedan favorit je opravdao tu ulogu ali mnogo teže nego što se očekivalo. Crvena Zvezda je u ovu utakmicu ušla oslabljena, bez nekoliko standardnih prvotimki, što se odrazilo na igru i rezultat. Pa ipak, tri boda su upisana na konto crveno-belih, zadržavši time drugu poziciju i korak za vodećim Spartakom. Jedini pogodak postigla je Jovana Stojanović u 26. minutu utakmice. ŽFK Spartak – ŽFK Napredak   14-0  (8-0) Šampionke ne posustaju. Najveći favorit za titulu nastavlja da melje svoje protivnice,  i to u bukvalnom smislu. Uostalom, rezultat sve govori. U sudaru neravnopravnih timova bilo je samo pitanje sa koliko golova u svojoj mreži će kruševljanke napustiti teren. Brojale su do 14. I ovoga puta „crna golubica“ M. Nascimento bila je u glavnoj ulozi, postigavši šest golova, čime je nastavila svoju golgetersku seriju koja traje od početka prvenstva. Tabela: