REVOLUCIJA U SRPSKOM FUDBALU – TREĆE POLUVREME

Na sada već istorijskoj sednici Fudbalske zajednice održanoj prošlog vikenda u kući fudbala u Staroj Pazovi donet je niz odluka.

Jedna se odnosi na to da se u Srbiji u svim nižerazrednim klubovima uvede zvanično treće poluvreme. Kako su nam čelnici FZ-a istakli ovo je za njih bila samo formalnost jer treće poluvreme kod nas postoji bukvalno koliko i fudbal. Ovi statutom o trećem poluvremenu utančani su detalji a od kojih izdvajamo najbitnije. Prva stavka, treće poluvreme u svim nižerazrednim klubovima biće obavezno. Treće poluvreme ce počinjati 15 minuta posle utakmice. Na njemu su obavezni da prisustvuju svi igrači, bivši igrači i svi koji vole svoje klubove. Novina je ta što će sudije i delegati biti u obavezi da ostanu na trećem poluvremenu. Bez obzira da li su tog dana „navukli keca“ za domaćina. Najbitnija stavka ovog statuta je ta što je tačno definisan minimum uslova koji je potreban da bi treće poluvreme bilo regularno. Potrebno je da ima minimum tri gajbe piva temperature izmedju 8-12 stepeni celzijusa. Obavezno je i prisustvo 2l domaće rakije koju je neko od članova uprave pekao sam kući, i u zavisnosti od kvaliteta utakmice minimalno je potrebno spremiti oraniju sa čistim junećim mesom za 40 osoba . U zavisnosti od utakmice tu se dodaju jagnjići, prasići i sve po redu. Po rečima gospodina Coleta iz FZ-a ova novina će se u budućnosti preneti i na klubove na višim ligama ako se ukaže potreba. Takodje je dodao da za potrebe utakmica sa „jakim“ trećim poluvremenom on ima šatore, roštilje i sve potrebno za iznajmljivanje za ove prilke. Kako saznajemo u savezu samo dan nakon donošenja ove odluke mnogi savezi susednih zemalja spremaju statute u kojima će poceti da primenjuju „ZAKON O TREĆEM POLUVREMENU“. p.s. Svi likovi, mesta i događaji su izmišljeni. Svaka sličnost sa istinitim likovima i događajima je slučajna. Ovaj članak služi samo jednoj svrsi a to je zabava kroz satirični pogled na današnjicu.