Градски одбор Српске радикалне странке Нови Сад инсистира да Град Нови Сад повећа издвајања из буџета, на годишњем нивоу, намењена талентованим и даровитим студентима, докторантима, свршеним докторима наука и младим и успешним научним радницима, истраживачима и уметницима, те да им кроз конкретне програме и стручна оспособљавања пружи могућност запослења и рада у струци за коју су се школовали.
„Свакодневно смо у прилици да чујемо како из дана у дан све више младих образованих људи напушта нашу земљу и одлази у иностранство. Ми српски радикали постављамо питање шта је власт учинила да то спречи, без обзира да ли говоримо о локалном, покрајинском или републичком нивоу? А ако није способна и кадра да се носи са таквим круцијелним, горућим проблемима нашег друштва нека се повуче и допусти да људи који имају план, програм и идеологију од којих не одступају раде на томе да у овој држави ниједан доктор наука не буде назапослен и да млади људи не иду трбухом за крухом у европске и светске земље, зато што у овој не виде перспективу“ – истакла је на данашњој конференцији за медије Марина Недељковић, одборник Српске радиклане странке у Скупштини Града Новога Сада.
Српска радикална странка подсећа да улагање у образовање ученика, те подстицање даровитих и талентованих студената, доктораната и младих научних радника и уметника представља најважнији задатак и кључно капитално улагање, имајући у виду да Град Нови Сад, као један од донатора Фонда за стипендирање и подстицање напредовања даровитих студената и младих научних радника и уметника Универзитета у Новом Саду учествује годишње са свега пет стипендија у износу од по 17 000 динара, за период од годину дана, а намењених искључиво студентима основих и мастер студија.
„Постављамо питање шта је са студентима докторских студија и младим докторима наука без тренутног запослења у струци? Као локална самоуправа која поседује највећи буџет по глави становника и преко 23 милијарде динара годишње на располагању недопустиво је да у нашем граду живи иједан незапослени доктор наука или докторант који не прима финансијску и логистичку помоћ од стране Града. Стога, ми предлажемо да Град Нови Сад покрене програме њиховог приправничког оспособљавања у виду пројеката попут „Прве шансе“, као и процес њиховог стипендирања током и након студија“ – закључила је Недељковићева.