Zvezda golom iz sumnjivog penala slavila na Karađorđu

Ekipa Crvene zvezde pobedila
Ekipa Crvene zvezde pobedila je fudbalere Vojvodine na gostovanju u Novom Sadu rezultatom 2:1 (1:0), posle sumnjivog penala dosuđenog u finišu utakmice. Utakmica je odigrana pred nešto više od 6.000 gledalaca. Gostujući navijači bili su smešteni na južnoj tribini, dok su najvatrenije pristalice Vojvodine bile nasuprot njima, na severnom delu stadiona. Ekipa Crvene zvezde je na samom početku meča, u drugom minutu, uspela da postigne prvi gol. Nakon Jovičićevog šuta lopta se odbila od golmana domaće ekipe, a na nju je naleteo Mičel Donald i zatresao mrežu novosadskih crveno-belih. U nastavku nije viđena naročito kvalitetna igra. Razlog neatraktivne igre možda leži u lošem terenu i teškim uslovima, ali svakako da je publika očekivala zanimljiviju i kvalitetniju utakmicu, te vremenski uslovi i pripremljenost terena ne smeju biti opravdanje. Na sredini prvog poluvremena viđen je i vatromet koji su navijači Vojvodine priredili u čast 104. rođendana svog kluba. Vatromet je bio planiran za 104. sekund meča, međutim Donaldov gol je pokvario planove domaćina. Fudbalerke i šef stručnog štaba Ženskog fudbalskog kluba Vojvodina bili su prisutni na tribinama kako bi pružili podršku muškoj ekipi. „Zahvaljujemo se muškom fudbalskom klubu koji nam je obezbedio propusnice za celu godinu. Celokupna ženska ekipa je došla ovde kako bi podržala muški tim i nadamo se da će naši momci uspeti da preokrenu rezultat i pobede”, izjavio je trener ŽFK Vojvodina Nemanja Savić. Novosađani su u drugom poluvremenu prikazali malo bolju i organizovaniju igru, te je u 73. minutu Eze uspeo da postigne izjednačujući gol. Gledaoci su ponovo mogli da uživaju u vatrometu, kao i bakljadi koju su priredili najvatreniji navijači novosadskog kluba. Međutim, slavlje nije dugo trajalo, budući da je deset minuta kasnije beogradska ekipa postigla pobedonosni gol iz sumnjivo dosuđenog penala. Radonjić je prošao po boku, ali je kod gol-aut linije pao posle driblinga, okliznuvši se na blatnjavi deo terena. Sudija Jovan Šegrt je bez razmišljanja dosudio penal, ali opšti utisak je da je to bila sporna odluka. Gol je sa bele tačke postigao Ben i na taj način omogućio Crvenoj zvezdi da se u Beograd vrati sa sva tri boda u svom posedu. Beograđani su se ovom pobedom učvrstili na prvom mestu, te sada imaju 69 bodova, 14 više od drugoplasiranog Partizana. Sa druge strane, Vojvodina trenutno zauzima osmo mesto na tabeli, sa 37 osvojenih bodova. Novosađani će u sledećem kolu igrati protiv Mladosti iz Lučana, dok će Zvezda na svom terenu dočekati Napredak iz Kruševca. Za Vojvođanske vesti: Aleksandra Mišković